شماره تماس : 09370387337
مراکز خرید


بازدید : 1206 نفر

 

مراکز خرید و مراکز تفریحی شهر شیراز

شهر شیراز به عنوان یک شهر مهم گردشگری، سالانه مسافران و گردشگران زیادی را پذیرا می­باشد. یکی از تفریحات اصلی گردشگران و مسافران بازدید از مراکز خرید این شهر می­باشد. در این بخش به معرفی برخی از این مراکز خواهیم پرداخت.

 

بازار وکیل:

مهمترین بازار شهر در حال حاضر بازار وکیل می­باشد. این یازار تاریخی بیش از 600متر طول دارد. این بازار دارای غرفه های متعدد و کاربری های متنوع همچون، البسه، عطاری، فرش فروشی ، و.... می­باشد. همجواری این بازار با عناصر دیگر همچون مسجد و حمام وکیل و همچنین کاروانسراهای بزرگ ، مجموعه گردشگری مهمی را در شهرتشکیل داده است. اگر شما قصد یک خرید به یادماندنی از یک بازار تاریخی دارید، این بازار را جهت بازدید به شما پیشنهاد میکنیم.

 

بازار حاجی:

این بازار نیز بهعنوان یکی از قدیمی ترین بازارهای شهر می­باشد. بازار حاجی در دل بافت تاریخی و فرهنگ شهر قرار دارد و بیشتر محصولات فروشی در این بازار البسه می­باشد.

 

بازارچه محلی دروازه کازرون:

این بازار در بلوار سیبویه و در محدوده شهرداری منطقه 8 (شهرداری منطقه تاریخی و فرهنگی) قرار دارد. بیشتر مغازه های این بازارچه به عرصه محصولات کشاورزی و تره بار مشغول می­باشند و راسته مغازه های ماهی فروشان نیز به آن منتهی میشود.

 

پاساژ آفتاب:

یکی از پاساژهای محبوب شهر پاساژآفتاب است، ای پاساژ به علت قرارگیری در خیابان سرزنده عفیف آباد مورد اقبال عمومی قرار گرفته است.

 

مجتمع بزرگ خلیج فارس:

این مجتمع بزرگ اخیرا در شهر شیراز افتتاح شده است. هایپر استار بزرگ این مجموعه و فروشگاههای متعدد بسیاری از مردم را به اینن مرکز خرید جذب می کند.

 

 مجتمع تجاری زیتون:

مرکز تجاری زیتون در خیابان انقلاب واقع شده است. غالب مغازه های این مجتمع بزرگ البسه می­باشد. طبقه فوقانی این مجتمع شهر بازی کودکان است.

 

خیابان زند:

یکی از معروفترین خیابان های شهر خیابان زند می­باشد. اکثر مغازه های این خیابان، فروش البسه دارند. اما نکته جالب این است که این خیابان از ساعت 9 به بعد شلوغتر و سرزنده تر می­شود و علت آن، دست فروشانی است که هریک مشغول به فروش محصولات گناگون میباشند. در بین مسیر، شما غرفه های فست فود، سمبوسه، فلافل، جیگرکی و...را خواهید دید.

 

بازار شیطون:

بزرگترین و متفاوت ترین جمعه بازار کشور، در شهر شیراز به نام بازار شیطون معروف است که یکی از جذاب­ترین بازارهای شهر می­­باشد. در این بازار اجناس نو و دست دوم از اقسا نقاط شهر برای فروش به این بازار آورده میشود و صاحبان این اجناس، فروشنده آن هستند.